SLUŽBY

Společnost pracuje od počátku své existence v oblasti výstavby a provozu investičních celků v telekomunikacích.

SEK (sítě elektronických komunikací)

Společnost InfoTel, spol. s r.o. se činnostem spojenými se SEK věnuje již od poloviny 90. let a ke dnešnímu dni zajišťujeme pro společnost UPC Česká republika, s.r.o. kompletní servis sítí SEK na cca 600.000 účastnických zásuvek sítí elektronických komunikací v řadě poptávaných oblastí. 

Dnes se jedná o tyto servisované lokality: Bítozeves, Bohušovice nad Ohří, Brno, Černá za Bory, Děčín, Dvůr Králové nad Labem, Havířov, Hodonín, Hořice v Podkrkonoší, Hradec Králové, Cheb, Choceň, Chrudim, Jablonec nad Nisou, Jičín, Kalovy Vary, Liberec, Litomyšl, Loučná, Meziboří, Náchod, Nová Paka, Ostrava, Otrokovice, Pardubice, Plzeň, Přelouč, Příbram, Rokycany, Rychnov nad Kněžnou, Sokolov, Srnojedy, Teplice, Třebenice, Uherské Hradiště, Újezdeček, Ústí nad Labem, Veselí nad Moravou, Vysoké Mýto, Zlín, Žamberk, Žatec.

Od 1.4.2014 rozšíříme naše služby o cca 180 000 účastnických zásuvek sítí elektronických komunikací v lokalitách: Bruntál, Bystřice pod Hostýnem, Český Těšín, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek Místek, Holešov, Hošťálkovice, Hranice na Moravě, Hulín, Karviná, Kojetín, Krnov, Kroměříž, Lipník nad Bečvou, Litovel, Mohelnice, Nový Jičín, Olomouc, Opava, Orlová, Ostrava, Rychvald, Svitavy, Šternberk, Šumperk, Uničov, Valašské Meziříčí, Velká Bystřice, Vsetín a Vyškov.

V letech 2003-2009 naše společnost prováděla upgrade SEK pro společnost UPC Česká republika, s.r.o.(dříve Karneval Media s.r.o.), a to v následujícím rozsahu:

Upgrade optické sítě D1 ve městech Brno, Ostrava, Zlín, Otrokovice, Plzeň, Příbram, Cheb, Sokolov, Chomutov, Havířov, Uherské Hradiště, Jablonec nad Nisou, Vyškov, Jindřichův Hradec, Šumperk, Hranice na Moravě, Třebíč a Vsetín.

Upgrade sekundární a terciální sítě D2 a D3 v rozsahu cca 370 000 ÚZ v lokalitách Brno, Ostrava, Zlín, Otrokovice, Plzeň, Příbram, Chomutov, Jirkov, Louny, Teplice, Děčín, Jílové, Duchcov, Bílina, Havířov, Uherské Hradiště, Vyškov, Šumperk, Vsetím a Olomouc.

Na všech námi servisovaných sítích provádíme od jejich upgrade instalace všech datových a voiceových služeb, jako i instalace STB.

Veškeré projektové dokumentace, které jsme v celé historii společnosti vždy vytvářeli ve vektorové grafice, jsme  po vlastní realizaci staveb investorovi spolu s dokumentací skutečného stavu odevzdávali včetně geodetického zaměření. 

V období od 1.1.2000 až do roku 2004 jsme na všech námi servisovaných územích zastupovali vlastníka a provozovatele SEK ve všech aspektech plynoucích z povinnosti poskytovat vyjádření o provozovaných sítích třetím stranám, vydávání potřebných částí geodetických dokumentací projekčním kancelářím a provozovatelům dalších liniových inženýrských sítí, kontrolu naplňování námi vydaných vyjádření třetím stranám při provádění jejich staveb (ochrana sítě), jako i zastupování provozovatele při jednáních o rozvojových projektech dotýkajících se servisovaných sítí a plánování a koordinaci zemních prací v jednotlivých městech. V současné době si tyto činnosti primárně zajišťujete sami, nicméně v případě Vašich kapacitních potřeb jsme schopni vypomáhat a nárazově vypomáháme s danými činnostmi.

Dlouhodobě pro všechny naše klienty, pro které servisujeme SEK, se snažíme při naší činnosti na telekomunikačním trhu hledat a nacházet potenciální klienty pro využití jejich (Vašich) optických sítí a to nejen na úrovni dark fiber, ale i v rovině poskytování přenosových služeb B2B.

Fixní sítě

Společnost InfoTel, spol. s r.o. je od roku 2009 rámcovým zhotovitelem společnosti Telefónica Czech Republic, a.s., na základě uzavřené Rámcové smlouvy o dílo v oblasti výstavby, údržby, oprav, zřizování a zajišťování služeb veřejné komunikační sítě společnosti  Telefónica Czech Republic, a.s. Ve správě zde nyní máme: 32151 Hlasových služeb, 30377 Datových služeb, 3806 Služeb IPTV.

Od roku 2009 na našem území provádíme kompletní rekonstrukce metalické sítě, ale i novou výstavbu optické infrastruktury, která se díky novým přenosovým technologiím stále rozrůstá.

Projekční práce pro novou výstavbu, ale i pro překládky stávající kabelizace je taktéž zadávána do naší společnosti. Dokementace skutečného stavu je geodeticky zaměřena a zpracována v sys. V8, odevzdává se v elektronické podobě a ukládá do jednotlivých sys. workflow zadavatele.

Celulární sítě

Tuto činnost provádíme již od roku 1994 pro společnosti Telefonica O2, T-Mobile a Vodafone případně pro vendory NSN, Huawei, Ericsson. 

Klientům nabízíme kompletní služby full turnkey zahrnující:

akvizici, projekci, výstavbu, instalaci a oživení technologií NMT, GSM 900/1800, UMTS, LTE, BSC, TCSM, MSC, MW, EDGE, FDD, TDD včetně swapů, relokací, rekonfigurací a související výstavby MW spojů. 

Společnost na počátku převážně působila na území České republiky a Slovenské republiky, v současné době se podílíme i na významných zahraničních projektech v této oblasti – instalace MW, LTE a SWAP pro společnost Huawei Technologies Deutschland GmbH na území Německé spolkové republiky. V rozsahu tisíců instalací.

Společnost InfoTel je dostatečně vybavena  instalačními a měřícími komponenty nutných pro hladké plnění závazků. Vše výhradně ve vlastnictví firmy.

Optické sítě a přenosové technologie

 

Další významná složka našich činností je provoz, výstavba a údržba optických sítí.

Podíleli jsme se na výstavbě páteřních ale i metropolitních sítí UPC, Telefonica Czech R., GTS Novera či T-Moblile Czech R a to v rámci celé ČR. Optické trasy jsme dodávali na klíč tedy od projekční části přes realizaci až po následný servis. V současnosti poskytujeme svým zákazníkům 24/7 údržbu a to napříč celé republiky.

S nastupujícím trendem rozvoje datových služeb se naše společnost zaměřila na oblast s vysokým know-how a to implementaci HI-TECH přenosových technologií - xWDM, SDH, MSPTP či xDSL. Podíleli jsme se na výstavbě páteřních SDH a WDM sítí pro Telefonica ČR (910 elementů), instalaci VDSL v rámci ČR (860 elementů). Dále výstavba a SWAP SDH sítě TELE2 Rakousko (75 elementů), výstavba metropolitní CWDM sítě ve Vídni (45 elementů) a výstavba MSPTP sítě pro T-Mobile ČR (110 elementů). 

Společnost InfoTel je dostatečně vybavena  instalačními (svářečky optických vláken, útlumové prvky, mikroskopy) a měřícími komponenty (OTDR, iOLM, CD/PMD tester, SDH testery, PDH testery, OSA). Vše výhradně ve vlastnictví firmy.

Datová centra

Aliatel a.s.

V roce 2000 jsme zpracovali projekt a realizovali MW datového centra v Brně. V roce 2001 jsme zajišťovali projekční, investorsko-inženýrskou činnost při budování síťové lokality "Praha Karimpol - Sokolovská 86". Pro největší datovou ústřednu v ČR (cca 2000 m2) "Praha - U nákladového nádraží" jsme zajišťovali projekční, investorsko-inženýrskou činnost, včetně realizace.

TELE2, s.r.o.

Od roku 2002 zajišťujeme komplexní projekčně-inženýrskou přípravu staveb datových center včetně výstavby.