Optické sítě a přenosové technologie

Další významná složka našich činností je provoz, výstavba a údržba optických sítí.

Podíleli jsme se na výstavbě páteřních ale i metropolitních sítí UPC, Telefonica Czech R., GTS Novera či T-Moblile Czech R a to v rámci celé ČR. Optické trasy jsme dodávali na klíč tedy od projekční části přes realizaci až po následný servis. V současnosti poskytujeme svým zákazníkům 24/7 údržbu a to napříč celé republiky.

S nastupujícím trendem rozvoje datových služeb se naše společnost zaměřila na oblast s vysokým know-how a to implementaci HI-TECH přenosových technologií – xWDM, SDH, MSPTP či xDSL. Podíleli jsme se na výstavbě páteřních SDH a WDM sítí pro Telefonica ČR (910 elementů), instalaci VDSL v rámci ČR (860 elementů). Dále výstavba a SWAP SDH sítě TELE2 Rakousko (75 elementů), výstavba metropolitní CWDM sítě ve Vídni (45 elementů) a výstavba MSPTP sítě pro T-Mobile ČR (110 elementů).

Společnost InfoTel je dostatečně vybavena instalačními (svářečky optických vláken, útlumové prvky, mikroskopy) a měřícími komponenty (OTDR, iOLM, CD/PMD tester, SDH testery, PDH testery, OSA). Vše výhradně ve vlastnictví firmy.

Reference

Za dobu naší působnosti jsme realizovali velké množství projektu pro řadu významných klientů.