Sítě elektronických komunikací

Společnost InfoTel, spol. s r.o. se činnostem spojenými se SEK věnuje již od poloviny 90. let a ke dnešnímu dni zajišťujeme pro společnost Vodafone Czech Republic a.s. kompletní servis sítí SEK na cca 600 000 účastnických zásuvek sítí elektronických komunikací v řadě poptávaných oblastí.

Dnes se jedná o tyto servisované lokality: Bítozeves, Bohušovice nad Ohří, Brno, Černá za Bory, Děčín, Dvůr Králové nad Labem, Havířov, Hodonín, Hořice v Podkrkonoší, Hradec Králové, Cheb, Choceň, Chrudim, Jablonec nad Nisou, Jičín, Kalovy Vary, Liberec, Litomyšl, Loučná, Meziboří, Náchod, Nová Paka, Ostrava, Otrokovice, Pardubice, Plzeň, Přelouč, Příbram, Rokycany, Rychnov nad Kněžnou, Sokolov, Srnojedy, Teplice, Třebenice, Uherské Hradiště, Újezdeček, Ústí nad Labem, Veselí nad Moravou, Vysoké Mýto, Zlín, Žamberk, Žatec.

Od 1. 4. 2014 jsme rozšířili naše služby o cca 180 000 účastnických zásuvek sítí elektronických komunikací v lokalitách: Bruntál, Bystřice pod Hostýnem, Český Těšín, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek Místek, Holešov, Hošťálkovice, Hranice na Moravě, Hulín, Karviná, Kojetín, Krnov, Kroměříž, Lipník nad Bečvou, Litovel, Mohelnice, Nový Jičín, Olomouc, Opava, Orlová, Ostrava, Rychvald, Svitavy, Šternberk, Šumperk, Uničov, Valašské Meziříčí, Velká Bystřice, Vsetín a Vyškov.

V letech 2003-2009 naše společnost prováděla upgrade SEK pro společnost Vodafone Czech Republic a.s. (dříve UPC Česká republika, s.r.o.), a to v následujícím rozsahu:

Upgrade optické sítě D1 ve městech Brno, Ostrava, Zlín, Otrokovice, Plzeň, Příbram, Cheb, Sokolov, Chomutov, Havířov, Uherské Hradiště, Jablonec nad Nisou, Vyškov, Jindřichův Hradec, Šumperk, Hranice na Moravě, Třebíč a Vsetín.

Upgrade sekundární a terciální sítě D2 a D3 v rozsahu cca 370 000 ÚZ v lokalitách Brno, Ostrava, Zlín, Otrokovice, Plzeň, Příbram, Chomutov, Jirkov, Louny, Teplice, Děčín, Jílové, Duchcov, Bílina, Havířov, Uherské Hradiště, Vyškov, Šumperk, Vsetím a Olomouc.

Na všech námi servisovaných sítích provádíme od jejich upgrade instalace všech datových a voiceových služeb, jako i instalace STB.

Veškeré projektové dokumentace, které jsme v celé historii společnosti vždy vytvářeli ve vektorové grafice, jsme po vlastní realizaci staveb investorovi spolu s dokumentací skutečného stavu odevzdávali včetně geodetického zaměření.

V období od 1.1.2000 až do roku 2004 jsme na všech námi servisovaných územích zastupovali vlastníka a provozovatele SEK ve všech aspektech plynoucích z povinnosti poskytovat vyjádření o provozovaných sítích třetím stranám, vydávání potřebných částí geodetických dokumentací projekčním kancelářím a provozovatelům dalších liniových inženýrských sítí, kontrolu naplňování námi vydaných vyjádření třetím stranám při provádění jejich staveb (ochrana sítě), jako i zastupování provozovatele při jednáních o rozvojových projektech dotýkajících se servisovaných sítí a plánování a koordinaci zemních prací v jednotlivých městech. V současné době si tyto činnosti primárně zajišťujete sami, nicméně v případě Vašich kapacitních potřeb jsme schopni vypomáhat a nárazově vypomáháme s danými činnostmi.

Dlouhodobě pro všechny naše klienty, pro které servisujeme SEK, se snažíme při naší činnosti na telekomunikačním trhu hledat a nacházet potenciální klienty pro využití jejich (Vašich) optických sítí a to nejen na úrovni dark fiber, ale i v rovině poskytování přenosových služeb B2B.

Reference

Za dobu naší působnosti jsme realizovali velké množství projektu pro řadu významných klientů.